Ja võitja on…

Trummipõrin! 
Küttehalli väike fortuuna valis välja V Spaa mängu õnneliku võitja!

Palju õnne Kaja Sauelt! Sina oledki võitnud lõõgastava puhkuse Tartus V Spaas kahele. 
Võitjaga võetakse ühendust!

Palju õnne veelkord!
Küttehall – Kõige soojem Partner!

Osale ja võida V Spa kampaania

Kampaania auhind: V Spa pakett kahele Tartus, koos majutusega ja hoolitsustega.

Pakett sisaldab: 

 • Majutus kahele modernses superior toas üheks ööks
 • Hommikusöök hotelli restoranis JOYCE
 • V spakeskuse vee- ja lõõgastusmaailma külastus
 • Saunamaailma piiramatu külastus
 • Soolamaailma piiramatu külastus
 • Üks wellness hoolitsus valikust:
  • Siidine express kätehoolitsus 20 min
  • Garra Rufa jalahoolitsus 20 min
  • Velus Jet massaažihoolitsus 20 min
 • Piparmündi-magneesiumi massaaživann kahele 30 min
 • Vaba sissepääs valitud Tartu ööklubisse

Viide paketile: https://vspahotel.ee/hotell/majutusega-spa-paketid-tartus/spaapakett-vota-aega-nautimiseks-koos-hoolitsustega/

Kampaania kestus: 16.10.2017 – 19.01.2018
Loosimine: 22.01.2018

Kampaanias osalemise võimalus nr.1

Soorita vähemalt 100€ ost Küttehalli kodulehel oleva tellimisvormi kaudu!
(http://kuttehall.ee/kuttematerjali-tellimine/)

Iga täis 100€ annab loosimisel 1 hääle. Nt. kui ost on 350€ on loosis osalemas 3 piletit.

Loosimises osaleb iga toode, mis on meil müügil ja läheb arvesse ka lisanduv transpordi kulu.
Ehk, kui ostetakse 99€ eest toodet ja transporti lisandub 20€, siis osaled loosimises 1 häälega.
Ei osale ainult transport teenust ostvad kliendid.

Osaleda võivad kõik eraisikust kliendid, kes pole seotud Kütttehalliga!

Kampaanias osalemise võimalus nr.2

 • Ole Küttehalli FB lehe fänn! https://www.facebook.com/kuttehall/
 • Jaga seda postitust oma FB seinal
 • Kirjuta juurde, kellega Sa võidu korral auhinda soovid koos kasutama minna
 • Facebookis jagajatest valime loosikasti 3 fänni!
 • Saad oma võiduvõimalust suurendada, kui tellid kodusooja meilt! 🙂

Küttepuude A&O

Miks kasutada kuiva küttepuud?

Kõige tähtsam puudega kütmise juures on kuivad küttepuud. Teistel küttepuu omadustel ei ole nii suurt tähtsust. Kuivad küttepuud süttivad kergelt ja kiirelt, põlevad puhtalt ja loovutavad puus leiduva soojusenergia hea kasuteguriga.

Niiske halupuu kasutamine on tülikas ja kulukas. Osa niiske halupuu energiast kulub vastavalt füüsikaseadustele niiskuse aurustumisele ja veelgi suurem osa väljub korstna kaudu suitsugaasi kujul. Küttekeha tahmub ja muutub nõgiseks, mis omakorda nõrgendab kogu küttesüsteemi kasutegurit ja sellega lühendab ka küttekeha kasutamisiga.

Kuidas saada kuiva küttepuud?

Kuivamiskiirus sõltub puuliigist, kuivamistingimustest, halupuude paksusest ja ladustamisest. Kõige kauem püsib halupuu niiskus koore all puuhalu keskel, kuna koor hoiab niiskuse eraldumist halust kinni. Kask nõuab üle aastast kuivamisaega. Lepp kuivab kõige kiiremini, okaspuu natukene aeglasemalt. Haavapuu saab kütmiskõlbuliseks kahe suvega.

Ühe suvega võib saada suhteliselt kuiva küttepuud, kui puud on lõhutud halgudeks ja laotud riita varakevadel ja riidad on kaitstud vihma eest. Samas kuivamiskoht võiks olla tuuline ja päikesepaisteline ning suvi suhteliselt kuiv.

Küttepuude kuivatamine kuivatis ei anna head lõpptulemust. Puu kuivab küll pinnalt kuivaks, kuid niiskus jääb puu südamikku püsima. Niimoodi kuivatis kuivatatud puud lähevad küll kergelt põlema, kuid kütteväärtus langeb märgatavalt, kui tuli jõuab puu südamikule lähemale.

Milline on kuiv küttepuu?

Korraliku kuiva küttepuu niiskussisaldus peab olema alla 20%. Selline puuhalg tundub kaalult kerge ja on veidi tuhmunud. Punakas lepahalg tähendab, et puu on alles toores ja seda ei saa põletada. Niisket puud ei tohiks ladustada tihedalt puukuuri ega ka keldrisse, kuna puuhalud lähevad niimoodi hallitama. Hallitus tuleneb puu kõrgest niiskusest ning keldri õhuniiskusest ja aeglasest õhuvahetusest.

Sügisel ja talvel külmas ladustamiskohas tõuseb puu pindmine niiskus kergelt 20%-ni. Küttepuud peaks tooma külmast tuppa 1-2 ööpäeva enne kütmist. Siis jõuavad puud soojeneda ja liigne pindmine niiskus eralduda. Selline eelsoojendus kuivatab puu süütamishetkeks kergesti 10-15% niiskuseni. Puu süttimine on kiire ja põlemine algusest peale puhas ja tõhus.

Puitbriketiga kütmisel tuleb olla ettevaatlik

Asjatundjate sõnul asendub vana turbabrikett aina enam kütteväärtuslikuma puitbriketiga, mille kütmisega tuleb olla ettevaatlik.

Eestis on müügil kahe kujuga puitbriketti: kandiliste ja ümarate tükkidena. Kandiline puitbrikett on mahult enamasti suurem ja tihedamini kokku pressitud. Seetõttu on seda raskem süüdata ning see põleb mahedama leegiga. Kandilise puitbriketi eelis on põlemisaeg ja kompaktsus ladustamisel. Tavaliselt on seda tüüpi brikett pakendatud kümnekilostesse pakkidesse. Kandiline puitbrikett sobib paremini pliidi alla ja kaminasse.

Ümar, vorstikujuline puit­brikett on seevastu natukene väiksema jõuga kokku pressitud. Selle eeliseks on kergem süttimine ning küllalt kiire ja terav kuumus. Miinusena põleb see ära tunduvalt kiiremini ning jätab kuumuse salvestamiseks vähem sütt.

Ümar puitbrikett sobib paremini puukateldesse ja ahjudesse. Ümarat puitbriketti müüakse 9,5–30-kilogrammiste pakkidena.

Puitbrikett erineb samuti kvaliteedi poolest. Briketi kvaliteet oleneb sellest, kuivõrd kuiva toorainet on selle tootmisel kasutatud ning millist liiki puudest on saepuru tehtud.

Puitbriketi kütteväärtus on suurem kui küttepuudel või turbabriketil. Kütteväärtuselt võrdub tonn puitbriketti nelja ruumimeetri kuiva lepa küttepuudega.

Pressitud puitbrikett ei sisalda vastupidiselt eksiarvamustele lisaaineid, vaid seda hoiab koos puidus sisalduv looduslik liimaine – ligniin.

Kulub kõvasti vähem

Kuna puitbriketi kütteväärtus on mahu kohta väga suur, tuleb kütmisel olla ettevaatlik. Puitbriketi kütteväärtus on 18–20 MJ/kg, kuupmeeter puitbriketti kaalub umbes tonni.

Rusikareegel briketiga kütmisel on, et seda tuleks küttekoldesse panna kolm-neli korda vähem kui halgusid. Nii saavutatakse küttepuudega sisseharjutud soojusenergia hulk. Halgudega sama koguse briketi kasutamine teeb suure tõenäosusega liiga küttekoldele, eriti metallist küttekoldele. Kuumus läheb lihtsalt liiga suureks ning metallosad võivad järele anda.

Briketi süütamiseks on vaja kaua põlevat süütematerjali, kõige parem on selleks kasutada spetsiaalseid süütetablette või kuivi puid. Süütamine õnnestub paremini, kui jätta briketitükkide vahele piisavalt õhku. Kui brikett on juba põlema läinud, siis õhku mitte peale lasta. Nii põleb brikett väiksema leegiga ja kauem.

Brikett põleb ühtlase leegiga, ei paugu ega praksu – seega puudub lahtise tulekolde puhul oht, et sädemed välja lendaksid. Puugaasikatlas tuleks põletada briketti koos puudega, kuna seal ei pruugi brikett üksi toimida, sest saepurust on suur hulk gaase välja läinud.

Briketti võib spetsialisti kinnitusel kasutada kõikides küttekolletes. Mitmed spetsialistid soovitavad saunaahjudes kasutada puitbriketti halgudega segamini.

Puitbriketi müüjate sõnul on selle kasutamine ja ladustamine mugavam, sest see võtab kolm-neli korda vähem ruumi kui sama kaalukogus küttepuid. Puitbrikett määrib vähem kui turbabrikett. Samuti jääb briketist küttepuudega võrreldes järgi mitu korda vähem tuhka.

Turbabrikett on juba pisut eilne päev, aga sellegipoolest seda veel vanast harjumusest kasutatakse.

Kui koos puitbriketi või halgudega kasutada turbabriketti, on väga oluline, et tuli süüdataks kaminas pealt.

Väga paljud inimesed ei tea, et tegelikult soovitatakse ka ainult turbabriketti kasutades pigem pealt süüdata, kuigi süüdatakse tavaliselt ikka alt.

Alt süüdates läheb kuumus briketist läbi ja puidust tekib nii palju puugaasi, et see ei jõua ära põleda. Puugaas läheb korstnast välja ja saastab õhku.

Turbabriketti sobib kasutada kahes kohas. Esiteks sobib see ahju, millel ei ole leektorusid, sest turbal pole pikka leeki. Enamikus Eesti kodudes on kasutusel need kõige odavamad malmahjud, kus ei ole ka leektorusid. Teiseks on päris palju alles veel pliite, mis ehitati spetsiaalselt turbabriketiga kütmise jaoks.

Turbabriketi kütteväärtus on puitbriketi omast väiksem, ent sellega kütmine on igal juhul säästlik. Elekter läheb maksma sama palju , kui see küte üldse kokku.

Turbabriketti toodab Eestis veel ainult Peat Mill.